برای مشاهده سری اول این نکته ها اینجا را کلیک کنید

 

فعالیت دفتر خود را ارزیابی کنید

در صحبت از فضای اداری ، باید بدانید هر دفتر شما باید فضای احساس خود را داشته باشد.

به عنوان مثال ، ممکن است بخواهید اتاق کنفرانس خود را داشته باشید تا احساس جدی تر و رسمی تری داشته باشید. بدین ترتیب داشتن یک دست مبلمان با طرح و رنگ خنثی حرفه ای تر به نظر می رسد.

ضمنا شما احتمالا می خواهید که اتاق سرگرمی ای برای کارکنان خود ایجاد کنید بنابراین با اضافه کردن رنگ های جسورانه، مبل های گل دار و تخته دارت میتوانید به راحتی این فضا را ایجاد کنید.

 

 دیوارها را با ترکیب های جیغ و خنثی رنگ کنید

برای اضافه کردن برخی از رنگ های “به من نگاه کن” به فضای خود بدون منحرف کردن حواس مخاطب باید یک دیوار با رنگ روشن و قطعه ای از آن با رنگ های به اصطلاح جیغ رنگ آمیزی شود. که این امر کمک می کند تا پس از پایان کار روزانه حس فشار بر روی مشتری یا کارمندان نباشد.

 

 اجازه دهید اعضای تیم فضاهای خود را شخصی سازی کنند

از آنجا که هر کسی طعم و سبک شخصی خود را دارد وقتی آنها را در دکوراسیون محل کار خود می بیند، در تیم شما تشویق می شود تا تمام طول روز با قدرت به کار خود ادامه دهد.

این تغییر دکوراسیون می تواند چیز ساده ای مانند چسباندن عکس هنرمند مورد علاقه یا رنگ کردن ساده ای باشد که آنها را در مسیری نگه می دارد که تیم شما دوست دارد به آنجا برسد.

 

از روشنایی طبیعی استفاده بیشتری کنید

روشنایی خوب یکی از مهمترین عناصر یک دفتر طراحی شده است. فضای خود را می توان با منحصر به فرد ترین مبلمان، بهترین ترکیب رنگ و میز وصندلی شیک تزیین کرد اما هیچ یک از آنها واقعا نخواهند درخشید، مگر اینکه به نور کافی درستی داشته باشید.

از آنجا که نور طبیعی همیشه بهترین است، تمام پنجره ها را بدون محدودیت برای پر کردن فضای کاری خود با نور طبیعی به بازترین شکل برسانید. اگر پنجره های شما پرده ای داشته باشند، آنها را در صورت عدم مزاحمت باز نگه دارید.

 

از تنقلات سالم برای دکور و انگیزه بخشی استفاده کنید!

راه اندازی یک قسمت رنگارنگ از تنقلات یک راه جذاب برای دریافت انرژی بیشتر از تیم شما در طول روز است، بنابراین آنها می توانند قوی و متمرکز باقی بمانند.

وقتی که آنها نیاز به سوخت طبیعی دارند، یک کاسه میوه، میان وعده های سالم  وبطری های آب را برای هر کس قرار دهید.

 

به دکوراسیون خود قفسه های کتاب اضافه کنید

اگر شرکت شما دوست دارد که در رده کسب و کارهای بزرگ قرار گیرد با توسعه کتابخوانی در رابطه با رشته کاری شرکت و قرار دادن برخی کتابهای مورد علاقه کارکنان در قفسه های متعدد آنها را در این راه نگه دارید.

اگر برای این کار اتاق نداشته باشید، به سادگی یک کتاب را روی میز قهوه قرار دهید که مربوط به هدف شرکت شما باشد و تفکر خلاق را در یک منطقه مشترک در دفتر تشویق کنید.

 

 سطل زباله های شیک را اضافه کنید

 

شما در هر شرکتی که باشید در دفتر کار خود احتیاج به سطل زباله دارید. پس آنها را جوری انتخاب کنید که از نگاه کردن به آن لذت ببرید.

مدلهای زیاد سطل زباله از فولاده

 

ای ضد زنگ گرفته تا گزینه های پلاستیکی فوق سبک با طرح های مختلف وجود دارند که می توانید متناسب باسلیقه خود آنها را انتخاب کنید.

 

 

گلها را نیز بگنجانید

 

گلها خوشحالند، آنها خیلی خوب به نظر می رسند، بوی خوبی دارند و باعث می شوند شما احساس خوبی داشته باشید. گلدان ها در اطراف خود حس خوبی را القا می کنند مطمئن باشید هر کس که آنها را ببیند از شما به خاطر سلیقه خوبتان قدردانی خواهد کرد.

توجه: واضح است که داشتن گل های تازه می تواند هزینه داشته باشد، بنابراین حتی می توانید از گلهای مصنوعی نیز استفاده کنید .

 

از نماهای جذاب نهایت استفاده را ببرید

اگر پنجره اتاق شما رو به منظره زیبایی است، آن را به نمایش بگذارید. پنجره ها را باز نگه دارید و جلسات مهم را در نزدیکی همان پنجره برگزار کنید.

اگر دفتر شما از کوه ها و اقیانوس ها دور است می توانید از یک یا دو پرده با همین طرح ها استفاده کنید. این پرده ها گزینه های خوبی برای مکان هایی هستند که از نمای بیرونی خوبی بهره نمی برند ولی می توانند با طرح های مختلف و مدلهای ضد چروک و ضد آبی که دارند این کمبود را جبران کنند.

 

از به هم ریختگی خلاص شوید

مقالات ، پرونده ها و جعبه ها فارغ از درجه اهمیت آنها، پس از مدتی باید جمع آوری شوند. اگر هر روز بین 10 تا 20 دقیقه برای مرتب کردن و پارتیشن بندی آنها کنار بگذارید فضای دفتری خوب و روحیه بهتری خواهید یافت.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *